Candida

Grzyb Candida

Grzyby i drożdzaki mogą powodować bardzo wiele różnych dolegliwości i często występują one jednocześnie, co oznacza, że człowiek cierpi na wiele  różnych dolegliwości. 

Zbyt duży rozrost Candidy może następować w obrębie jelit bo tam najcześciej rozwija sie candida. Niestety antybiotykoterapia oraz niewłaściwa dieta mocno przyczynia się do namnażania grzybów Candida. Drożdzaki zawsze występują w organizmi i jest to nieuniknioe, ale bardzo ważne jest aby balans między nimi a florą bakteryjną był nie naruszony.

Przykłady Candidy

Pierwszymi sygnałami o przeroście candidy to ciągłę przemeczenie, biały nalot na języku, częste afty, stany zapalne narządów imtymnych czy wysypki na ciele czy bóle brzucha.Problem jest w tym,że objawów jest bardzo dużo i są one róznorodne. To utrudnia lecznie ponieważ każdy lekarz bedzie leczył co innego. W naszym gabinecie diagnozujemy kandydozę , określamy konkretne rodzaje grzybicy. Terapia prowadzona przez nasz gabinet polega na usunięciu przyczyny rozrostu candidy (np. obciążenie metalami ciężkimi, toksynami, pasożytami), zastosowanie programów eliminujących candidę z poszczególnych miejsc w organizmie oraz wzmocnienie odporności organizmu. Ważnym elementem terapii jest wprowadzenie odpowiedniej diety bez fruktozy, laktozy, glukozy, węglowodanów prostych. Jak wiadomo wszystkie grzyby uwielbiają cukier.